Panas!..

Rombakan Kabinet Sarawak|Senarai Penuh Kabinet baru Sarawak

Ketahui Teknik Rahsia Orang Korea Kekal Lansing..klik disini

 Berikut adalah senarai penuh Kabinet Sarawak berikutan rombakan kabinet yang diumumkan Ketua Menteri Tan Sri Abdul Taib Mahmud pada Rabu.

1. Ketua Menteri – Tan Sri Abdul Taib Mahmud2. Timbalan Ketua Menteri- Tan Sri Alfred Jabu Numpang

Menteri di Pejabat Ketua Menteri dan Menteri Tugas-tugas Khas-1. Tan Sri Adenan Satem

Di sini Di Himpunkan Kisah Pelik dan Lucu, Anda Pasti terhibur...
"Exam PTD 2014"
"-HOT-Wangian khas untuk memikat wanita - Wanita pasti tergoda -.."

Menteri Muda di Pejabat Ketua Menteri -1. Datuk Daud Abdul Rahman (Hal Ehwal Islam)

2. Datuk Mohd Naroden Majais (Pembangunan Usahawan Bumiputera)

3. Datuk John Sikie Tayai (Hal Ehwal Adat Pribumi dan Penan)

4. Datuk Len Talif Salleh (Promosi Pendidikan Teknikal)

Kementerian Kewangan

1. Menteri – Tan Sri Abdul Taib Mahmud2. Menteri Kedua – Datuk Seri Wong Soon Koh

Kementerian Perancangan Sumber dan Alam Sekitar -1. Menteri – Tan Sri Abdul Taib Mahmud2. Menteri Kedua – Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan3. Menteri Muda (Perancangan Sumber) -Datuk Mohd Naroden Majais4. Menteri Muda (Alam Sekitar) – Datuk LenTalif Salleh

Kementerian Modenisasi Pertanian1. Menteri – Tan Sri Alfred Jabu Numpang2. Menteri Muda (Penyelidikan dan Pemasaran) – Datuk Mong Dagang3. Menteri Muda (Pertubuhan Peladang) -Datuk Sylvester Entri Muran KementerianPembangunan Industri1. Menteri – Datuk Amar Awang Tengah AliHassan2. Menteri Muda (Pembangunan EstetPerindustrian) – Datuk Peter Nansian Ngusie3. Menteri Muda (Pelaburan dan Promosi) – Julaihi Narawi

Kementerian Pembangunan Infrastruktur dan Komunikasi

1. Menteri – Datuk Seri Michael Manyin Jawong2. Menteri Muda (Pembangunan Infrastruktur) – Datuk Daud Abdul Rahman3. Menteri Muda (Komunikasi) – Datuk Lee Kim Shin Kementerian Pembangunan Luar Bandar-1. Menteri – Tan Sri Alfred Jabu Numpang2. Menteri Muda – Datuk Francis HardenHollis3. Menteri Muda – Julaihi Narawi

Kementerian Pembangunan Tanah

1. Menteri – Tan Sri Dr James Jemut Masing2. Menteri Muda – Datuk Gramong Juna3. Menteri Muda – Datuk Abdul Wahab Aziz

Kementerian Pembangunan Sosial

1. Menteri – Tan Sri William Mawan Ikom2. Menteri Muda (Sukan) – Datuk Lee Kim Shin3. Menteri Muda (Pembangunan Belia) – Abdul Karim Hamzah4. Menteri Muda (Kebudayaan dan Warisan) – Liwan Lagang

Kementerian Pelancongan -1. Menteri – Datuk Amar Abang Johari Tun Openg2. Menteri Muda (Acara tempatan dan Produk) – Datuk Gramong Juna3. Menteri Muda (Pelancongan) – Datuk Talib Zulpilip

Kementerian Perumahan -1. Menteri – Datuk Amar Abang Johari Tun Abang Openg2. Menteri Muda – Abdul Karim Hamzah3. Menteri Muda – Datuk Francis Harden Hollis

Kementerian Kerajaan Tempatan dan Pembangunan Komuniti

1. Menteri – Datuk Seri Wong Soon Koh2. Menteri Muda (Perkhidmatan Komuniti) – Datuk Peter Nansian Ngusie3. Menteri Muda (Kerajaan Tempatan) – Datuk John Sikie Tayai4. Menteri Muda (Kesihatan Awam) – Dr Jerip Susil

Kementerian Kemudahan Awam

1. Menteri – Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan2. Menteri Muda (Utiliti Awam) – Datuk Dr Stephen Rundi Utom3. Menteri Muda (Bekalan Air) – Datuk Sylvester Entri Muran

Kementerian Kebajikan, Wanita dan Pembangunan Keluarga

1. Menteri – Datuk Fatimah Abdullah2. Menteri Muda (Kebajikan) – Robert Lawson Chuat Vincent3. Menteri Muda (Pendidikan Awal Kanak-kanak dan Pembangunan Keluarga) – Rosey Yunus – BERNAMA

Incoming search terms:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top