Search Results for: peta beaufort sabah

Senarai Penuh Calon Barisan Nasional Dalam PRU 13

PRU13

PRU13Senarai Calon Barisan Nasional Bagi Kerusi Parlimen dalam PRU 13.  senarai akan dikemaskini dari semasa ke semasa.

Perlis Indera Kayangan (3 kerusi)

P 001 – Padang Besar - Datuk Zahidi Zainul Abidin
P 002 – Kangar – Sharuddin
P 003 – Arau – DSSK

Kedah Darul Aman (15 kerusi)

P 004 – Langkawi – Nawawi Ahmad (UMNO)
P 005 – Jerlun – Othman Aziz (UMNO)
P 006 – Kubang Pasu -  Johari Baharom
P 007 – Padang Terap -  Mahadir Khalid
P 008 – Pokok Sena - Sahlan Ismail
P 009 – Alor Setar – Chor Chee Heung (MCA)
P 010 – Kuala Kedah - Dr Zaki
P 011 – Pendang -  Othman Abdul
P 012 – Jerai - Jamil Khir Baharom
P 013 – Sik -  Mansur Abd Rahman
P 014 – Merbok –  Ismail Daud
P 015 – Sungai Petani -  Shamsul Anuar
P 016 – Baling - Azeez Rahim
P 017 – Padang Serai – Heng Saei Kie (MCA)
P 018 – Kulim-Bandar Baharu - Aziz Shiekh Fadhil

Kelantan Darul Naim (14 kerusi)

P 019 – Tumpat -
P 020 – Pengkalan Chepa -
P 021 – Kota Bharu -
P 022 – Pasir Mas -
P 023 – Rantau Panjang -
P 024 – Kubang Kerian -
P 025 – Bachok -
P 026 – Ketereh -
P 027 – Tanah Merah -
P 028 – Pasir Puteh -
P 029 – Machang -
P 030 – Jeli -
P 031 – Kuala Krai -
P 032 – Gua Musang -

Terengganu Darul Iman (8 kerusi)

P 033 – Besut -
P 034 – Setiu -
P 035 – Kuala Nerus -
P 036 – Kuala Terengganu -
P 037 – Marang -
P 038 – Hulu Terengganu -
P 039 – Dungun -
P 040 – Kemaman -

Pulau Pinang  (11 kerusi)

P 041 – Kepala Batas – Reezal Merican Naina Merican (UMNO)
P 042 – Tasek Gelugor -
P 043 – Bagan – David Chua Tiek Siang (MCA)
P 044 – Permatang Pauh – Dr Mazlan Ismail (UMNO)
P 045 – Bukit Mertajam – Gui Guat Lye (MCA)
P 046 – Batu Kawan – N. Gobalakrishnan (GERAKAN)
P 047 – Nibong Tebal – Zainal Abidin Osman (UMNO)
P 048 – Bukit Bendera – Teh Leong Meng (GERAKAN)
P 049 – Tanjong – Ng Song Kheng (GERAKAN)
P 050 – Jelutong – Ng Fook On (GERAKAN)
P 051 – Bukit Gelugor – Teh Beng Yeam (MCA)
P 052 – Bayan Baru – Tan Heap Seng (MCA)
P 053 – Balik Pulau -

Perak Darul Ridzuan (24 kerusi)

P 054 – Gerik -
P 055 – Lenggong -
P 056 – Larut -
P 057 – Parit Buntar -
P 058 – Bagan Serai -
P 059 – Bukit Gantang -
P 060 – Taiping – Tan Lian Hoe (GERAKAN)
P 061 – Padang Rengas -
P 062 – Sungai Siput -
P 063 – Tambun -
P 064 – Ipoh Timur – Wong Mei Yin (MCA)
P 065 – Ipoh Barat – Cheng Wei Yee (MCA)
P 066 – Batu Gajah – Loo Thin Tuck (MCA)
P 067 – Kuala Kangsar -
P 068 – Beruas – Chang Ko Youn (GERAKAN)
P 069 – Parit -
P 070 – Kampar – Lee Chee Leong (MCA)
P 071 – Gopeng – Tan Chin Meng (MCA)
P 072 – Tapah -
P 073 – Pasir Salak -
P 074 – Lumut – Kong Cho Ha (MCA)
P 075 – Bagan Datoh -
P 076 – Teluk Intan – Mah Siew Keong (GERAKAN)
P 077 – Tanjong Malim – Ong Ka Chuan (MCA)

Pahang Darul Makmur (15 kerusi)

P 078 – Cameron Highlands -
P 079 – Lipis -
P 080 – Raub – Hoh Khai Mun (MCA)
P 081 – Jerantut -
P 082 – Indera Mahkota -
P 083 – Kuantan -
P 084 – Paya Besar -
P 085 – Pekan -
P 086 – Maran -
P 087 – Kuala Krau – S
P 088 – Temerloh -
P 089 – Bentong – Liow Tiong Lai (MCA)
P 090 – Bera –
P 091 – Rompin -

Selangor Darul Ehsan (22 kerusi)

P 092 – Sabak Bernam – Mohd Fasiah Mohd Fakeh (UMNO)
P 093 – Sungai Besar – Noriah Kasnon (UMNO)
P 094 – Hulu Selangor – P. Kamalanathan (MIC)
P 095 – Tanjong Karang – Noh Omar (UMNO)
P 096 – Kuala Selangor – Irmohizam Ibrahim (UMNO)
P 097 – Selayang – Donald Lim Siang Chai (MCA)
P 098 – Gombak – Raman Ismail (UMNO)
P 099 – Ampang – Rozaidah Talib (UMNO)
P 100 – Pandan – Garry Lim Chee Yee (MCA)
P 101 – Hulu Langat – Adzhaliza Mohd Nor (UMNO)
P 102 – Serdang – Yap Pian Hon (MCA)
P 103 – Puchong – A. Kohilan Pillay (GERAKAN)
P 104 – Kelana Jaya – Loh Seng Kok (MCA)
P 105 – Petaling Jaya Selatan – Seah Kok Fah (MCA)
P 106 – Petaling Jaya Utara – Chew Hoong Ling (MCA)
P 107 – Subang – Pakas Rao (MIC)
P 108 – Shah Alam – Zulkifli Nordin (UMNO)
P 109 – Kapar – Sakthivel Alagappan (MIC)
P 110 – Klang – Teh Kim Poo (MCA)
P 111 – Kota Raja -
P 112 – Kuala Langat -
P 113 – Sepang -

Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan (13 kerusi)

P 114 – Kepong – Datuk Chandrakumanan a/l Arumugam (PPP)
P 115 – Batu – Dr. Dominic Lau Hoe Chai (GERAKAN)
P 116 – Wangsa Maju – Datuk Dr. Mohd Shafei Abdullah (UMNO)
P 117 – Segambut – Jayanthi Devi a/p Balaguru (GERAKAN)
P 118 – Setiawangsa – Dato Ahmad Fauzi Zahari (UMNO)
P 119 – Titiwangsa – Dato Johari Abdul Ghani (UMNO)
P 120 – Bukit Bintang – Frankie Gan Joon Zin (MCA)
P 121 – Lembah Pantai – Dato Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (UMNO)
P 122 – Seputeh – Nicole Wong Siaw Ting (MCA)
P 123 – Cheras – Teoh Chee Hooi (MCA)
P 124 – Bandar Tun Razak – Tan Kok Eng (MCA)
P 125 – Putrajaya – Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (UMNO)
P 166 – Labuan – Rozman Isli (UMNO)

Negeri Sembilan Darul Khusus (8 kerusi)

P 126 – Jelebu -
P 127 – Jempol -
P 128 – Seremban – Chai Thiam (MCA)
P 129 – Kuala Pilah -
P 130 – Rasah – Teo Eng Kian (MCA)
P 131 – Rembau -
P 132 – Telok Kemang -
P 133 – Tampin –

Melaka Darul Azim (6 kerusi)

P 134 – Masjid Tanah – Mas Emeryati Shamsudin (UMNO)
P 135 – Alor Gajah – Koh Ngai Kwong (MCA)
P 136 – Tangga Batu – Dr Abu Bakar Md Diah (UMNO)
P 137 – Bukit Katil – Mohd Ali Rustam (UMNO)
P 138 – Kota Melaka – Yee Kok Wah (MCA)
P 139 – Jasin – Datuk Ahmad Hamzah (UMNO)

Johor Darul Takzim (26 kerusi)

P 140 – Segamat -
P 141 – Sekijang -
P 142 – Labis – Chua Tee Yong (MCA)
P 143 – Pagoh -
P 144 – Ledang -
P 145 – Bakri -
P 146 – Muar -
P 147 – Parit Sulong -
P 148 – Ayer Hitam -
P 149 – Sri Gading -
P 150 – Batu Pahat -
P 151 – Simpang Renggam – Liang Teck Meng (GERAKAN)
P 152 – Kluang -
P 153 – Sembrong -
P 154 – Mersing -
P 155 – Tenggara – Halimah Sadique (UMNO)
P 156 – Kota Tinggi -
P 157 – Pengerang – Azalina Othman (UMNO)
P 158 – Tebrau -
P 159 – Pasir Gudang -
P 160 – Johor Bharu – Shahrir Samad (UMNO)
P 161 – Pulai -
P 162 – Gelang Patah – Abdul Ghani Othman (UMNO)
P 163 – Kulai -
P 164 – Pontian -
P 165 – Tanjong Piai -

Sabah  (25 kerusi)

P 167 – Kudat -
P 168 – Kota Marudu -
P 169 – Kota Belud -
P 170 – Tuaran –
P 171 – Sepanggar -
P 172 – Kota Kinabalu -
P 173 – Putatan -
P 174 – Penampang -
P 175 – Papar -
P 176 – Kimanis -
P 177 – Beaufort -
P 178 – Sipitang -
P 179 – Ranau -
P 180 – Keningau -
P 181 – Tenom -
P 182 – Pensiangan -
P 183 – Beluran -
P 184 – Libaran -
P 185 – Batu Sapi -
P 186 – Sandakan -
P 187 – Kinabatangan -
P 188 – Silam -
P 189 – Semporna -
P 190 – Tawau -
P 191 – Kalabakan -

Sarawak  (31 kerusi)

P 192 – Mas Gading -
P 193 – Santubong -
P 194 – Petra Jaya -
P 195 – Bandar Kuching -
P 196 – Stampin -
P 197 – Kota Samarahan -
P 198 – Mambong -
P 199 – Serian -
P 200 – Batang Sadong -
P 201 – Batang Lupar -
P 202 – Sri Aman -
P 203 – Lubok Antu -
P 204 – Betong -
P 205 – Saratok -
P 206 – Tanjong Manis -
P 207 – Igan -
P 208 – Sarikei -
P 209 – Julau -
P 210 – Kanowit -
P 211 – Lanang -
P 212 – Sibu -
P 213 – Mukah -
P 214 – Selangau -
P 215 – Kapit -
P 216 – Hulu Rajang -
P 217 – Bintulu -
P 218 – Sibuti -
P 219 – Miri -
P 220 – Baram -
P 221 – Limbang -
P 222 – Lawas -

 

sumber:suffer.frenzy.fm.my

Incoming search terms:

JADUAL WAKTU BERBUKA DAN IMSAK 2012[SELURUH MALAYSIA]

ramadan

JADUAL BERBUKA PUASA 2012 PERAK & WAKTU IMSAK

Incoming search terms:

70 LINTASAN HARAM DI SEPANJANG LANDASAN KERETAPI DI KESAN DI KOTA KINABALU

Jabatan Keretapi Negeri Sabah (JKNS) mengesan lebih 70 lintasan haram dibina penduduk di sepanjang landasan kereta api bermula dari Stesen Kereta Api Tanjung Aru hingga ke Beaufort.

Salah satu lintasan haram itu termasuk yang digunakan lori tangki minyak untuk ke stesen minyak berhampiran, sebelum [Read more...]